Erős összmagyar nemzeti érdekképviselet lesz
2014. május 26.
Semjén Zsolt szerint erős összmagyar nemzeti érdekképviselet lesz az Európai Parlamentben az elkövetkező években. A KDNP elnöke, kormányfőhelyettes erről vasárnap este beszélt az MTI-nek. Azt mondta, az a nemzetpolitika, amit képviselt, meghozta az eredményét. Döntő fontosságú, hogy Kárpátalja és a Vajdaság képviselője is jelen lesz, s ezáltal ezeknek a nemzetrészeknek is lesz szószólójuk Brüsszelben – hangsúlyozta.
Kijelentette, az egyes nemzetrészeknek kell megfogalmazniuk a saját autonómiakoncepciójukat, és ezt Magyarország teljes erejével támogatni fogja. Az unióban az autonómia bevett gyakorlat, és nem egy különleges dolog – mondta.
Semjén Zsolt szerint a magyarországi részvételi arányt a helyén kell kezelni; meg kell nézni a környező országokat, azokkal összevetve ugyanis nem alacsony ez a részvétel.
Szerinte a részvételi arány többek között azzal magyarázható, hogy a brüsszeli bürokráciából elege van Európának. Nem lehet, hogy csak a saját szervezeti ügyeikkel foglalkoznak, hogy a brüsszeli bürokrácia rátelepszik a nemzeti szuverenitásra és életidegen őrültségeket erőltetnek, eközben a valós problémákkal nem foglalkoznak – hangoztatta. Szerinte ugyanakkor Magyarországot nem lehet hibáztatni, hiszen “úgy tűnik a csillagok állása szerint”, hogy a Fidesz-KDNP, “a józan nemzeti közép” hívei, nagy számban mentek el szavazni.
A pártszövetség Európa legsikeresebb konstrukciója, amit valaha kitaláltak – értékelte Semjén Zsolt. Hozzátette: már a sokadik választásnál vannak az abszolút többség felett, és úgy tűnik, ilyen eredménynek, mint amit elértek, közelében sincs senki az egész kontinensen. Ez még inkább felértékeli Magyarországot – jelentette ki.
Kitért arra is: ez a választás sem hozott döntést arról, hogy az “összezsugorodott” baloldalon a három csoport közül melyik tudja a koncot magával ragadni. “Ez a skorpiómarakodás” fenn fog maradni – fogalmazott.
Fontosnak nevezte, hogy Hölvényi György jelenlegi egyházügyi államtitkár várhatóan képviselő lesz az EP-ben Surján László helyén. Azok az értékek, amelyek a KDNP számára kulcsfontosságúak akár a keresztény civilizáció, akár a nemzeti elkötelezettség szempontjából, domináns módon megjelenhetnek majd – rögzítette Semjén Zsolt.
(Forrás: MTI)
A kormány gratulált az erdélyi magyarságnak
2014. május 26.
A magyar kormány nevében gratulált az erdélyi magyarságnak az európai parlamenti választáson elért eredményhez a Romániai Magyar Demokrata Szövetség listájáról bejutó Winkler Gyulának és Sógor Csabának Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes és Répás Zsuzsanna helyettes államtitkár.
Közleményükben – amelyet vasárnap késő este juttattak el az MTI-hez – kiemelték: különösen fontos ez az eredmény annak tükrében, hogy az utóbbi hónapokban a felfokozott romániai belpolitikai helyzetben egyre sűrűbben került elő a “magyar kártya”, az erdélyi magyar közösség nemzeti törekvései rendre akadályokba ütköztek.
A régi-új erdélyi magyar EP-képviselőkre rendkívüli feladat vár: sikerre kell vinniük Európában a Kárpát-medencei magyarság ügyét – írták.
Szintén közös állásfoglalásban üdvözölték a kormány nevében a szlovákiai európai parlamenti választások végeredményét. Az alacsony részvételi arány ellenére a felvidéki magyar érdekképviselet jelentős sikere, hogy a Magyar Közösség Pártja bejutott az Európai Parlamentbe – közölték.
Kiemelték: a választáson megmutatkozott, hogy Szlovákiában az MKP az a politikai erő, amelyik bírja a felvidéki magyarság többségének bizalmát.
A párt által elért jó eredmény megerősíti a magyar kormányt abban a meggyőződésében, hogy a magyarság jövője szempontjából hosszú távon a hiteles, magyar etnikai alapokon álló politizálásra lehet és kell építeni. A következetes nemzetpolitika meghozta sikerét – olvasható a közleményben.
(Forrás: MTI)
A két világháború hősei példát adtak hazafiságból
2014. május 24.
A történelemből elő kell venni azokat az első és második világháborús hősöket, akik a katonai helytállásukkal példát adtak hazafiságból – mondta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes szombaton Ajkán, a magyar hősök napja alkalmából, a KDNP helyi szervezetének ünnepségén.
Semjén Zsolt szerint az emlékezés ad példaképeket. “1917-ben, amikor megalkották ezt az emléknapot, még voltak példaképek” – mondta. Azóta azonban megváltozott a helyzet, manapság olyanok lettek a példaképek, akiket a média mint “celebeket” reklámoz – tette hozzá a KDNP elnöke. Mivé lesz a következő nemzedék, ha a celebek lesznek a példaképek? – tette fel a kérdést a politikus.
Az emléknapok fontosak, mert “általuk adjuk meg a tiszteletet azoknak, akiktől annyi évtizeden át megtagadták”. Ha ezek az ünnepek országszerte általánossá válnak, akkor a magyarság méltó lesz történelméhez, amelyet egy évezreden keresztül a világ színpadán bemutatott – fogalmazott a miniszterelnök-helyettes.
Kiemelte: a kommunista időszakban a harcmezőn elesett katonákat másodszor is megölték azzal, hogy az emlékükről nem volt szabad beszélni, a kommunista rendszer a végtisztességet is megtagadta tőlük.
A megemlékezések alkalmat adnak arra is, hogy “levonjuk a tanulságot a történelemből” – fogalmazott a Semjén Zsolt.
Történelmi felelősség, hogy “elutasítsuk azt a militáns szemléletet”, amely idegen országokba küld magyar katonákat, és értelmetlenül az életüket követeli. Kifejtette: az a katona is hős, akit egy másik országba küldtek harcolni, hiszen nem őt terheli felelősség azért, hogy harcolnia kell.
“Minden katona esetében benne van annak a kockázata, hogy nem fog hazatérni a harcból, ezt a vértanú önként vállalja, az áldozat pedig abban bízik, hogy életben marad, de mindketten hősök” – hangsúlyozta a politikus.
(Forrás: MTI)
Mindenkinek tovább kell építeni Szent István és Szent László örökségét
2014. május 23.
Mindenkinek az a küldetése, hogy folytassa Szent István, illetve Szent László életművét, valamint tovább építse örökségüket – jelentette ki Semjén Zsolt pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kállósemjénben.
A miniszterelnök-helyettes az 1092-es szabolcsi zsinat évfordulója alkalmából a helyi római katolikus templomban megtartott megyenapi ünnepségen arról beszélt, hogy Szent László mindent megtett a magyar nemzet fennmaradása érdekében, a nép által mélyen tisztelt és halála után szentté emelt lovagkirály munkássága és példamutató élete nélkül Szent István műve nem maradhatott volna fenn az utókor számára.
Szent László élete a jámborságra és az életszentségre tanít, valamint arra, hogy “a saját helyünkön a ránk bízottak érdekeit professzionálisan kell képviselni” – fogalmazott Semjén Zsolt.
A miniszterelnök-helyettes szavai szerint akkor fog épülni az ország, ha “kis Szent Istvánként” mindenki megteszi a maga helyén azt, ami az ő kötelessége és dolga, legyen buszsofőr, számtantanár, orvos, polgármester vagy miniszter. Kiemelte, hogy Szent László kiváló hadvezéri erényei mellett fontos világi és egyházi törvényeket hozott meg, a trónra lépésekor anarchiában lévő országot királysága alatt felvirágoztatta.
A csodatevő I. László királyt a nép és az egyház is szentté emelte, utóbbi példaként állította az uralkodók és később a közösséget képviselők elé – mondta Semjén Zsolt. A kormányfőhelyettes Szabolcs-Szatmár-Bereg megyenapjára utalva beszédében hangsúlyozta, a Szent István által létrehozott, Szent László és Könyves Kálmán által megerősített vármegyék és egyházmegyék ezer év elteltével is léteznek.
“Biztos vagyok benne, hogy ez az ország és ez a vármegye még akkor is állni fog, amikor már rég nem lesz Európai Unió, vagy legalábbis nem ebben a formában” – jelentette ki Semjén Zsolt. Hozzátette, semmi nem indokolja a magyar nemzet ezeréves örökségének, a megyerendszernek a feladását, annak ellenére, hogy Európában voltak kísérletek úgynevezett eurorégiók létrehozására.
Nem lehet úgy kormányozni egy országot – folytatta -, hogy nem veszik figyelembe a történelmi evidenciákat, ezért volt helyes döntés ennek a kísérletnek a megakadályozása és a megyék megvédése. Semjén Zsolt jelezte, a korábbi adósságuktól a kormány segítségével megszabadított megyék megtalálták az igazi feladatukat, a fejlesztési pénzek szétosztását.
Az ünnepségen részt vett Kocsis Fülöp görög és Bosák Nándor római katolikus megyés püspök, Belicza László, Kállósemjén Fidesz-KDNP-s polgármestere, valamint térségi országgyűlési képviselők és megyei elöljárók.
Seszták Oszkár, a megyei önkormányzat elnöke beszédében utalt rá, hogy a közgyűlés 2005-ben hozott rendeletével május 20-át megyenappá nyilvánította, így emlékezve a magyar egyházi és politikai törvényhozás nevezetes eseményére, az 1092. május 20-án Szabolcs településen megtartott zsinatra.
Seszták Oszkár beszéde után átadták a megyei kitüntetéseket, az ünnepség kora este koszorúzással zárult Kállósemjénben.
(Forrás: MTI)
Együttműködési megállapodás a kormány és Johannita Lovagrend között
2014. május 23.
Ünnepélyes keretek között új együttműködési megállapodást írt alá a kormány nevében Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Hans Dieter von Meibom, a Johannita Lovagrend rendi kancellárja pénteken a Parlamentben.
Semjén Zsolt az aláírást követően kiemelte: a megállapodás biztosítja a Johannita Lovagrend missziója számára azokat a kiváltságokat és mentességeket, hogy szolgálatát zavarmentesen láthassa el. A szerződés eredményeképpen a rend a legjelentősebb karitatív szervezeteket tömörítő Karitatív Tanács tagjává válik. Emellett a magyar állam kötelezettséget vállal a rend és szimbólumainak védelmére – jelezte a kormányfő egyházi diplomáciáért felelős helyettese.
Kitért arra is: az egész világon probléma a hamis rendek megjelenése, “sziszifuszi harcot” folytatnak mindenféle szélhámos társaság ellen. Jelezte: a hamis máltai rendekkel szemben a főügyész kezdeményezett pert, s ebben a magyar állam lép fel a nevet jogtalanul használókkal szemben. A most aláírt szerződésben pedig tételesen szerepel, hogy a johannita nevet csak azok használhatják akiknél ehhez a rend írásban hozzájárult.
Semjén Zsolt az ünnepségen köszönetet mondott a rend rendszerváltás idején nyújtott segítségéért, és azért az értékőrzésért, amit a kereszténység védelme érdekében kifejtettek Magyarországon.
Oskar Prinz von Preussen, a rend úrmestere örömét és háláját fejezte ki a megállapodásért. Felidézte a 12 évvel ezelőtti megállapodás megkötését, és kiemelte: az egyezmény annak részletekkel való kiegészítése, és elősegíti, hogy segítségnyújtásuk még hatékonyabb legyen. Jelezte: nem törekednek állami elismerésre, azt mint mondta, “meghagyják a máltaiaknak”.
Bánffy Miklós, a rend magyar tagozatának vezetője az MTI-nek elmondta: a rend több mint kilencszáz éves múltra tekint vissza. Az egyházszakadással a katolikus ág székhelyéről elnevezve máltai rend lett, míg a protestáns ág megtartotta a johannita elnevezést. Utóbbi németországi központtal működött. Az első magyar protestáns johannita lovagokat a 19. században kötelezték el, számuk folyamatosan nőtt.
Hivatalosan a magyar tagozat 1924-ben alakult meg, a háború végéig működött, utána a diaszpórában tartották fenn. Magyarországon 1992-ben kötöttek megállapodást az akkori kormánnyal, ami legalizálta itthon működésüket.
A rendnek jelenleg mintegy 110 tagja van, tevékenységének középpontjában a hit védelme és a rászorulók támogatása áll. Utóbbi közé sorolta a szociális segítségnyújtást, az intézményi támogatást és egészségügyi tevékenységeket.
(Forrás: MTI)
Küldetés az egyetemes magyarság megőrzése
2014. május 16.
Semjén Zsolt szerint a magyar nemzet akkor tud fennmaradni, ha minden nemzetrésze megmarad. A nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes erről a Rákóczi Szövetség megalakulásának 25. évfordulója alkalmából tartott jubileumi ünnepségen beszélt a fővárosi Magyarság Házában. Kiemelte: a magyar kormány számára stratégiai partner a szervezet. Ennek legfontosabb oka az a közös küldetés, hogy megőrizzék az egyetemes magyarságot – mutatott rá.
Kiemelte: a magyar kormány számára stratégiai partner a szervezet. Ennek legfontosabb oka az a közös küldetés, hogy megőrizzék az egyetemes magyarságot – mutatott rá.
A fennmaradáshoz meg kell őrizni az identitást
Semjén Zsolt elmondta: ahhoz, hogy a magyar nemzet fennmaradjon, szükség van a nyelvi, kulturális és történelmi identitás megerősítésére és „egybefogására” a közjog kötelekével.
A szövetség missziójából kiemelte az ösztöndíjprogramot. Mint emlékeztetett, a magyar kormány fejenként 20 ezer forinttal segíti a külhoni magyar iskolába járókat, de legalább ilyen fontos a szövetség gyűjtése, amivel külhoni magyar családokat támogatnak.
Semjén Zsolt méltatta Esterházy János örökségének ápolását. A felvidéki mártír politikus személyében is mutatja a magyar sorstragédiát, amikor „minket bélyegeznek bűnös népnek” a Felvidéken vagy a Délvidéken. Esterházy János rehabilitálása megkerülhetetlen a magyar nép és kormány részéről, egyúttal össznemzeti ügy – szögezte le. Kiállt a politikus boldoggá avatása mellett is.
A miniszterelnök-helyettes köszönetet mondott a kormány nevében a Rákóczi Szövetség elnöke, Halzl József nemzetmentő szolgálatáért.
A szövetség tettekben szolgál
Gulyás Gergely, az Országgyűlés alelnöke rámutatott: a szövetség nem szavakban, hanem tettekben kíván szolgálni. Kiemelte a szervezet és támogatói elhivatott munkáját, majd azt mondta: a Rákóczi Szövetség a magyarság megmaradását szolgáló, áldozatos munkája szimbolikus sarokköve a nemzeti összetartozásnak.
Egyedülálló a szervezet a nemzettudat erősítésében
Az ünneplőket levélben köszöntötte Áder János köztársasági elnök, aki kiemelte: a magyar nemzet szolgálatában kivételes munkát végez a szervezet. Az önazonosságában sokszor fenyegetett kisebbségi sorsban élő magyarság megmaradásának egyik legfontosabb feltétele az anyanyelven folyó oktatás biztosítása. Egyedülálló, amit ez a civil szervezet a nemzettudat erősítésében, a magyarság kapcsolatrendszerének újjáépítésében elért – mutatott rá Áder János, aki szerint tevékenységének köszönhetően sok tízezer magyar gyermek tanulhat anyanyelvén a Kárpát-medencében.
Nem pótolhatók a szolgálatai
Orbán Viktor kormányfő köszöntőlevelében azt írta: a szervezet 25 éve végzi nélkülözhetetlen, semmivel nem pótolható szolgálatát és erősíti a magyarság gyökereit. „Köszönöm, hogy hirdetik, csak az összetartó nemzet erős és hiteles” – fogalmazott a kormányfő, aki azért is köszönetet mondott, hogy a fiataloknak mutatnak példát a hazafiasságra.
Harrach Pétert is kitüntették
Halzl József, a szervezet elnöke azt mondta: munkájuk célja kezdetektől az ifjúság szolgálata, hogy a határon túli közösség a felnőtté válás után is megmaradhasson.
A jubileumi ünnepség alkalmából kitüntetéseket ítéltek oda azoknak, akik erkölcsi és anyagi támogatásukkal lehetővé tették a szövetség nemzetstratégiai céljainak szolgálatát. A díjazottak között volt Mádl Dalma, a néhai Mádl Ferenc köztársasági elnök özvegye, Lévai Anikó, Harrach Péter KDNP-frakcióvezető és a KDNP-frakció, Németh Zsolt külügyi államtitkár, Láng Zsolt II. kerületi polgármester, Pokorni Zoltán XII. kerületi polgármester.
(Forrás: MTI)
Kereszténydemokrata irányultságú kormány alakul
2014. május 13.
A most alakuló új kormány az európai kereszténydemokrácia legjobb hagyományait fogja képviselni munkája során – hangzott el Orbán Viktor miniszterelnök és a Kereszténydemokrata Néppárt parlamenti frakciójának hétfő délelőtti tanácskozásán az Országházban.
Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője a megbeszélésről az MTI-nek elmondta: a családok csődvédelme tekintetében legkésőbb a nyáron konkrét előrelépés történik. A KDNP frakciója átadta a miniszterelnöknek az ezzel kapcsolatos törvény koncepcióját, illetve jelezte, hogy társadalmi szereplőkkel – nagycsaládosokkal, egyházakkal – konzultációba kezd az ügyben.
Orbán Viktor – a kormányalakítást megelőző konzultációsorozat keretében – elsőként a KDNP képviselőcsoportjával tárgyalt, ezt a nap, illetve a hét folyamán még számos megbeszélés követi.
(Forrás: MTI)
Jubileumi egyházzenei rendezvénysorozat Piliscsabán
2014. május 12.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes nyitotta meg a XX. Jubileumi Piliscsabai Egyházzenei Napok rendezvénysorozatát május 9-én Piliscsabán, a Klotildligeti Plébániatemplomban.
Az Egyházzenei Napokat Takács Nándor nyugalmazott székesfehérvári megyéspüspök alapította húsz esztendővel ezelőtt, melyen évről, évre az ország számos templomi és világi kórusa, valamint a külhoni magyar közösségek egyházi énekkarai mutatkoznak be.
Semjén Zsolt a szakrális zene magyar művelőinek jeles fórumaként, nemzeti összetartozásunkat erősítő misszióként méltatta az eseményt. Beszédében köszönetet mondott a szervezőknek és a résztvevőknek önzetlen szolgálatukért, majd emlékplakettet és oklevelet adott át az alapító püspökkel közösen a közreműködő kórusok vezetőinek.
(semjenzsolt.hu)
Kilenc minisztériummal működhet a harmadik Orbán-kormány
2014. május 11.
Kilenc minisztériummal működhet a harmadik Orbán-kormány: a parlamentnek szombaton benyújtott előterjesztés szerint minisztériumi rangot kap a Miniszterelnökség, továbbá lesz Belügyminisztérium, Emberi Erőforrások Minisztériuma, Földművelésügyi Minisztérium, Honvédelmi Minisztérium, Igazságügyi Minisztérium, Külgazdasági és Külügyminisztérium, Nemzetgazdasági Minisztérium és Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.
Az előterjesztést egyéni képviselői indítványként Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke és Semjén Zsolt, a KDNP elnöke nyújtotta be az Országgyűlésnek.
A javaslat szerint a Miniszterelnökség elsősorban a kormányzati koordinációt ellátó minisztérium lesz, a többi tárca pedig a szakpolitikai feladatokért felel.
Az előterjesztés alapján nem változik jelentősen a kormányzati struktúra az elmúlt négy évhez képest.
Újdonság, hogy míg a Miniszterelnökség eddig államtitkárságként működött, a jövőben minisztériumként fog.
Megszűnik a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, az igazságügy önálló tárcát kap.
Az eddig Vidékfejlesztési Minisztérium néven működő agrártárcát földművelésügyivé keresztelik, és változik a külügyi tárca neve is, ezentúl Külgazdasági és Külügyminisztériumnak hívják majd.
A miniszterek részletes feladat- és hatáskörét kormányrendelet állapítja majd meg. Így a most benyújtott indítvány – ahogyan az a részletes indoklásában olvasható – szakít azzal a korábbi megoldással, hogy a minisztériumi struktúrával kapcsolatos feladat- és hatásköri átrendezést maga végezze el: ehelyett az Országgyűlés – “a kormánynak az alaptörvényből következő szervezetalakítási szabadságát tiszteletben tartva” – a kabinetre bízza a tárcák közötti feladat- és hatásköri megosztást.
A törvényjavaslat kimondja a szükséges átadás-átvételi eljárást is, amelynek esetében szintén kormányrendeletben meghatározott szabályokat kell alkalmazni.
Az indítvány június 6-án léphet hatályba.
(Forrás: MTI)
Meglesz az egymillió új állampolgár
2014. május 11.
A következő ciklus végére meglesz az egymillió új magyar állampolgár, akik tudják ez a nemzet a nemzetük, ez a haza a hazájuk – ígérte Semjén Zsolt, a kormányfő helyettese, a KDNP elnöke a miniszterelnöki eskütétel után a Kossuth téren tartott Fidesz-KDNP nagygyűlésen.
A nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes kitérve a Pásztor Istvánt, a Vajdasági Magyar Szövetség elnökét a héten ért incidensre, azt mondta: pár nappal ezelőtt “néhány figura” megtámadta a határon túli magyar vezetőt, aki a külhoni magyarság egyik legjelentősebb személyisége, és akinek a délvidéki magyarság köszönheti a kulturális autonómia megvalósulását. Neki köszönhetik az ottani honosítás levezénylését, és azt, hogy a délvidéki magyarok ott ülnek a belgrádi parlamentben, hogy megszüntették velük szemben azt: a magyarok bűnös nép, és nem kaphat kárpótlást.
Ezt az embert támadták meg provokátorok vagy őrültek, vagy esetleg mindkettő, akik őt leginkább “a nyilas házmesterekre” emlékeztetik – mondta. Hozzátette: a határon túli magyarság nem fogja elfelejteni ezt a támadást, ahogy nem felejti el 2004. december 5-ét, “a gyurcsányi nemzetárulást”. A határon túli magyarok 95,5 százalékban szavaztak a Fidesz-KDNP-re – emlékeztetett, majd megjegyezte: sem a szocialistáknak, sem a Jobbiknak nem adtak egy-két százaléknál többet, “lehet még ez is sok volt”. Kiemelte: 130 ezer külhoni magyar levélben és 80 ezren – itteni lakcímmel – két szavazattal támogatták a szövetséget.
Felidézte, hogy négy évvel ezelőtt azt ígérte, a ciklus végére meglesz az ötszázezer új, esküt tett magyar állampolgár. Ezt messze meghaladták – mondta, majd úgy fogalmazott: most azt ígéri Orbán Viktor miniszterelnöknek és a nemzetnek, hogy négy év múlva, a ciklus végén meglesz az egymillió új magyar állampolgár, akik tudják, “ez a nemzet a nemzetük, ez a haza a hazájuk és akik tudják, hogy hogyan kell szavazni”.
Kitért arra is: példanélküli Magyarország és az unió történetében a második alkalommal, kétharmados többséggel megnyert választás. Mint mondta: jó esélyük van, hogy májusban az EP- és ősszel az önkormányzati választásokat is megnyerjék. Szerinte sok oka van ennek az eredménynek: szavazóik szeretete, hűsége, a kormány emberfeletti munkája, a hibátlan kampány. Megjegyezte: a baloldalon az egymással szembeni gyűlölködés, intrika olyan, mint “egy tál skorpió”, ha már másba nem tudnak harapni, akkor magukba marnak. Hitet téve a frakciószövetség mellett kitért a KDNP világnézeti párt voltára, és rögzítette: a keresztény civilizáció és a magyar nemzet történelme egymástól elválaszthatatlan.
A közelgő EP-választások előtt azt mondta, hogy a szocialisták megszokták a KGST-ben, hogy szervilis módon kiszolgálják Moszkva érdekeit. Most ugyanígy kiszolgálták Brüsszel érdekeit, hiszen képviselőik nem átallottak Magyarország ellen szavazni, hogy forrásokat vegyenek el hazánktól. Egyidejűleg ott van a felelőtlenség a másik oldalon, amelyik azt mondja, hogy lépjünk ki az EU-ból. Hová, Ukrajna mellé, a senki földjére? – tette fel a kérdést. Rámutatott: pontosan tudják, hogy az Európai Unió nem a magyar történelem célja és beteljesülése, hiszen Magyarország volt az unió előtt, és bizonyos benne, hogy lesz utána is. Ugyanakkor az EU egy eszköz a magyar nemzet “életérdekeinek”, céljainak megvalósítására és ez a cél nem lehet más, mint a magyar nemzet megmaradása és a magyar emberek életminőségének javítása. Ők olyan uniót akarnak, amely nem Cohn-Bendit devianciáit, hanem az alapítóatyák által képviselt keresztény civilizációt és az európai nemzetek, így Magyarország tiszteletét jelenti – fejtette ki a KDNP elnöke.
Szájer József, a Fidesz európai parlamenti képviselője arról beszélt: Magyarország nem kilépni akar az Európai Unióból, hanem az egész nemzetet bevinni. Szavai szerint ők nem megalázzák a határon túli magyarokat, hanem segítik őket a felemelkedésben. Mint mondta, a pártszövetség EP-listáján ott lesz minden külhoni magyar nemzeti közösség képviselője, s utalt arra, a párt fogyatékkal élő képviselője, Kósa Ádám is komoly elismerést vívott ki munkájával. Magyarország csillaga emelkedőben van Európa egén – jelentette ki.
Úgy vélte: Magyarország “a kitaposott, de már sehova nem vezető régi helyett új úton indult el”, az áldozatos munka kezdi meghozni az eredményeket, s a válságból tanultak egész Európa hasznára lehetnek a megújulás során. Jelezte: a kormány felhagyott a baloldal által követett politikával, amely az EU-t nem partnernek, hanem végrehajtandó utasításokat váró szervnek tekintette és amelyhez “szolgaian igazodhat”.
Kijelentette: elvárják, hogy az unió ne szóljon bele olyan ügyekbe, amelyeket helyben hatékonyabban meg tudnak oldani, s helyette olyan mindenkinek fontos feladatokkal foglalkozzon, mint a független európai energiapolitika. Úgy vélte: Európának újraiparosításra, olcsó energiára, rezsicsökkentésre, a kis embereket nem túlterhelő tisztességes közteherviselésre, a nemzeteket, falvakat, városokat, családokat tiszteletben tartó, rájuk építkező politikára, segély helyett munkára, a fiataloknak foglalkoztatást adó gazdaságpolitikára van szüksége, amilyen az Orbán-kormányé. A párt EP-választási kampányának mottóját idézve azt üzente Brüsszelnek: tiszteletet a magyaroknak, el a kezekkel az alaptörvénytől.
Minél nagyobb felhatalmazást kap a Pelczné Gáll Ildikó vezette Fidesz-KNDP-s európai parlamenti lista, annál több erő lesz megvédeni a magyar munkahelyeket, a rezsicsökkentést, a bankadót, a magyar földet, az Erzsébet utalványt, a plázastopot, a magyar akácot és a pálinkafőzés szabadságát – sorolta.
A rendezvényen fellépett többek között Szirtes Edina Mókus és zenekara, Csizmadia Anna vajdasági népdalénekes, a Ghymes, és Keresztes Ildikó.
(Forrás: MTI)